V ponedeljek, 8.4.2019, je v veliki dvorani Državnega zbora RS potekalo zasedanje 29. nacionalnega otroškega parlamenta.

114 mladih parlamentarcev iz vse Slovenije je razpravljalo o osrednji temi Šolstvo in šolski sistem. Med mladimi parlamentarci je bil tudi Izidor Slapnik, učenec 9.b razreda naše šole. Uvodoma je mlade parlamentarce pozdravila podpredsednica Državnega zbora RS ga. Tina Heferle. Spodbudne besede so mladim parlamentarcev podali tudi ga. Darja Groznik- predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije, predsednik RS g. Borut Pahor in minister za šolstvo in šport dr. Jernej Pikalo. Za temo 30. nacionalnega otroškega parlamenta, ki bo potekal v prihodnjem šolskem letu, so mladi parlamentarci izbrali MOJA POKLICNA PRIHODNOST.

Lea Breznik