V torek, 5. 10. 2021, smo tudi na naši šoli praznovali svetovni dan učiteljev. Ta dan že dolga leta obeležujemo tako, da eno šolsko uro devetošolci zamenjamo učitelje. Zadnji teden septembra smo izvedeli, kdo bo učil kateri predmet in v katerem razred, nato pa smo imeli nekaj dni časa, da se pripravimo na to šolsko uro. V torek 3. šolsko uro pa smo stopili v »učiteljske čevlje«. Sama sem se v vlogi učiteljice preizkusila v 8.b razredu, pri uri slovenščine. Ta izkušnja mi bo to ostalo v zelo lepem spominu, saj smo z učenci zelo lepo sodelovali. Pri tej uri sem ugotovila, da je učiteljski poklic zelo zahteven, saj morajo učitelji v svoje delo vložijo veliko truda in časa. Vsi devetošolci, ki smo se imeli možnost preizkusiti v vlogi učitelja verjamemo, da je bila ta šolska ura nekaj posebnega in je ne bomo pozabili. Največja zahvala pa gre seveda našim učiteljem, ki so nam dali to možnost in se vsak dan znova trudijo in verjamejo v nas.

Nika Husinec, 9.a