Vsako leto tretji petek v novembru po vsej Sloveniji obeležimo dan slovenske hrane. Na naši šoli smo dan slovenske hrane raztegnili kar na teden slovenske hrane, saj smo prejšnji teden še bolj zdravo jedli, kot sicer. Vse obroke smo pripravljali pretežno iz živil višje kakovosti, pridelanih v Sloveniji. Slogan letošnjega dneva slovenske hrane je bil »Zajtrk z mlekom, super dan!«, zato smo vsem učencem v torek in sredo ponudili zdrav zajtrk iz žitnih kosmičev, sadja in mleka ali jogurta. Pri pripravi zajtrka je sodelovala prizadevna skupina učenk in učencev izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane.
V petek, 18. novembra pa smo se, tako kot že vrsto let, pridružili vseslovenskemu projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. Za zaključek tega zanimivega tedna pa smo izkazali priznanje slovenskim kmetom in čebelarjem, ki pridelujejo kakovostno slovensko hrano še tako, da smo se vsi zbrali v šolski avli in skupaj s pevskim zborom, ob spremljavi harmonik, zapeli znano pesem Lojzeta Slaka Čebelar.

Andreja Škorjanc Gril