V Murski Soboti se je odvilo sklepno dejanje letošnjega raziskovalnega leta. Na državnem tekmovanju so najboljši mladi raziskovalci predstavljali svoje raziskovalne naloge. Našo šolo sta zastopali dve nalogi, ki se jima je uspelo prebiti v drugi krog tekmovanja.

Raziskovalno nalogo z naslovom: “Poraba energije pri polnjenju mobilnega telefona” so predstavili Filip Lupšina, Miha Vodeb Ravnjak in Luka Rašič. Njihov mentor je g. Uroš Kalar. Neža Mihelin, Nuša Šuster in Hana Žerjav pa so predstavile raziskovalno nalogo z naslovom:  “Odvajanje toplote na različnih vrstah talnih oblog v šolskih prostorih”. Njihov mentor je g. Boštjan Štih.

Obe nalogi sta osvojili srebrno priznanje. Avtorjem in mentorjema iskreno čestitamo.