Program za šolsko leto 2018/19 bo potekal po naslednjem razporedu:

SEPTEMBER 2018
Učenci osmih razredov bodo imeli sistematski pregled, ki vključuje odvzem krvi in urina ter pregled sluha z avdiometrom ter pregled za poklicno usmeritev.

OKTOBER 2018
Učenci šestih razredov bodo imeli sistematski pregled. Cepljenje deklic 6. r. proti HPV virusom (cepljenje je prostovoljno, ob pisnem soglasju staršev: dva odmerka cepiva, prvega dobijo na pregledu, na drugega jih pripeljejo starši).

JANUAR 2019
»Medicinsko poklicno usmerjanje« – timska obravnava učencev 9. razreda in izdajanje zdravniških potrdil za vpis v srednje šole.

MAREC 2019
Učenci 3. razreda bodo imeli sistematski pregled in cepljenje proti tetanusu in davici.

APRIL 2019
Sistematski pregledi in cepljenje prvošolcev proti hepatitisu B (tretja doza).

APRIL, MAJ 2019
Pregledi otrok pred vstopom v šolo. Vstopniki so cepljeni proti ošpicam, mumpsu, rdečkam in s prvo dozo proti hepatitisu B. Po štirih tednih so povabljeni na cepljenje z drugo dozo proti hepatitisu B, tudi v spremstvu staršev.

Sistematski pregledi in cepljenja bodo potekali v Dispanzerju za šolske otroke in mladino v dopoldanskem času. Vsakodnevno bosta potekali dve kurativni ambulanti od 7. do 14. ure. Popoldanska ambulanta bo od 14. do 20. ure. Starši lahko pokličejo in se dogovorijo za uro pregleda.

PROGRAM ZDRAVSTVENE VZGOJE (IZVAJA SE OB SISTEMATSKIH PREGLEDIH IN NA ŠOLI)
  • 1. razred: Skrb za lastno telo (varovanje čutil, telesna drža),
  • 2. razred: Pomen zajtrka za zdravje,
  • 3. razred: Osebna higiena,
  • 4. razred: Preprečujemo poškodbe pri šolarjih,
  • 5. razred: Zdrava prehrana,
  • 6. razred: Odraščanje,
  • 7. razred: Mladost brez alkohola, cigaret in drog,
  • 8. razred: Gibam se,
  • 9. razred: AIDS in spolno prenosljive bolezni.

Zdravstveni dom Celje bo v šolskem letu 2018/19 zagotovil še dve dodatni uri VZGOJE ZA ZDRAVJE za vsak razred.