Namen interesnih dejavnosti je razvijati interesna področja učencev s poudarkom na kakovosti izvedbe. Učenci v okviru interesnih dejavnosti zadovoljujejo lastne potrebe, razvijajo miselne procese, pridobljena znanja usmerjajo v odgovorna ravnanja, se moralno, intelektualno in osebnostno razvijajo, razvijajo spoštovanje do sebe in drugih, razvijajo socialno-komunikacijske spretnosti in veščine, presegajo meje med obveznim in razširjenim programom, povezujejo teorijo s prakso, spoznavajo poklicne interese in možnosti izrabe prostega časa.
Pri izvajanju interesnih dejavnosti upoštevamo naslednja načela: načelo učenčevega interesa, načelo prostovoljnosti, načelo soustvarjanja, načelo spodbujanja učenčeve lastne aktivnosti, načelo prehajanja, načelo vseživljenjskosti, načelo povezovanja, načelo sodelovanja, načelo (samo)vrednotenja.
Interesne dejavnosti so organizirane v popoldanskem času, od 14.15 do 15.00 ali po dogovoru (PS). Učenec, ki se prijavi v določeno interesno dejavnost, jo mora redno obiskovati. Na koncu šolskega leta učenci za redno obiskovanje prejmejo potrdilo o sodelovanju.

RazredInteresna dejavnostPriimek in ime mentorja krožkaDan na urniku
1.Igre z žogoFarčnik Urškačetrtek
1.Ustvarjalne delavniceCvirn Nikačetrtek
1.Družabne igreUlaga Lidijaponedeljek
1.Gibalne igreTurk Matejaponedeljek
1.Pravljični krožekKožel Olgasreda
1.Plesni krožekKmecl Majasreda
1.Lego gradnikiRojc Tanjatorek
1.Likovni krožekBreznik Leatorek
1. in 2.Pevski zbor – slavčkiJakop Patricijatorek
2.Plesni krožekJeran Darjačetrtek
2.Šport od A do ŽJelenko Tejačetrtek
2.Ekipne športne igreZorko Marušaponedeljek
2.Pravljični krožekMikic Šega Lidijaponedeljek
2.Družabne igreVoršič Lidijasreda
2.Ustvarjalne delavniceMesojedec Simonasreda
2.Likovni krožekBitenc Sašatorek
3.Lego gradnikiHribernik Klavdijačetrtek
3.Slikarski krožekSkrbinek Tjašačetrtek
3.Naravoslovni krožekMelanšek Martinponedeljek
3.Ročnodelski krožekPodbregar Romanaponedeljek
3.Igre z žogoKalar Urošsreda
3.ŠahČede Janisreda
3.Gibalne igrePodgoršek Sanjatorek
3.Ustvarjalne delavniceGeršak Vidatorek
3. in 4.Otroški pevski zborJakop Patricijačetrtek
4.Kuharski krožek – 2Hrastnik Koštomaj Karmenčetrtek
4.Kuharski krožek – 1Škorjanc Gril Andrejaponedeljek
4.Tehnični krožekPančur Gregorponedeljek
4.AtletikaBrešan Tanjasreda
4.Zeliščarski krožekFlis Martasreda
4.Igre z žogoBraček Tatjanatorek
4.Vesela šolaHeiligstein Darjatorek
5. do 9.Šolska glasbena skupinaOset Petertorek
5. do 9.Mladinski pevski zborJakop Patricija
5. do 9.Planinski krožekMikic Šega Lidija
5. do 9.Tehnični krožekŠteger Milica
5. do 9.Ustvarjalne delavniceŽgajner Tea
6. do 9.Liga malega nogometaŠarman Sandi
6. do 9.LogikaŠkrabe Tina
6. do 9.Plesni krožekHrastnik Mateja