Namen interesnih dejavnosti je razvijati interesna področja učencev s poudarkom na kakovosti izvedbe. Učenci v okviru interesnih dejavnosti zadovoljujejo lastne potrebe, razvijajo miselne procese, pridobljena znanja usmerjajo v odgovorna ravnanja, se moralno, intelektualno in osebnostno razvijajo, razvijajo spoštovanje do sebe in drugih, razvijajo socialno-komunikacijske spretnosti in veščine, presegajo meje med obveznim in razširjenim programom, povezujejo teorijo s prakso, spoznavajo poklicne interese in možnosti izrabe prostega časa.
Pri izvajanju interesnih dejavnosti upoštevamo naslednja načela: načelo učenčevega interesa, načelo prostovoljnosti, načelo soustvarjanja, načelo spodbujanja učenčeve lastne aktivnosti, načelo prehajanja, načelo vseživljenjskosti, načelo povezovanja, načelo sodelovanja, načelo (samo)vrednotenja.
Interesne dejavnosti so organizirane v popoldanskem času, od 14.15 do 15.00 ali po dogovoru (PS). Učenec, ki se prijavi v določeno interesno dejavnost, jo mora redno obiskovati. Na koncu šolskega leta učenci za redno obiskovanje prejmejo potrdilo o sodelovanju.
Razred | Interesna dejavnost | Mentor | Dan | Ura |
---|---|---|---|---|
1. in 2. razred | Slavčki | Jakop Patricija | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Športni krožek | Arih Matej | sreda | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Zeliščarski krožek | Mikic Šega Lidija | torek | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Likovni krožek | Breznik Lea | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Pravljični krožek | Rojc Tanja | četrtek | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Ustvarjalne delavnice | Cvirn Nika | torek | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Športne igre | Ulaga Lidija | sreda | 14.15 - 15.00 |
1. razred | Družabne igre | Škrabe Tina | četrtek | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Igre z žogo | Zorko Maruša | četrtek | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Družabne igre | Brgant Deja | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Joga | Skrbinek Tjaša | sreda | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Ročnodelski krožek | Jecl Mirela | sreda | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Lego krožek | Podgoršek Sanja | torek | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Plesni krožek | Jeran Darja | torek | 14.15 - 15.00 |
2. razred | Športni krožek | Drobinc Timotej | četrtek | 14.15 - 15.00 |
3. in 4. razred | Otroški pevski zbor | Jakop Patricija | četrtek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Družabne igre | Žgajner Tea | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Ustvarjalne delavnice | Podbregar Romana | četrtek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Šahovski krožek | Randl Andreja | sreda | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Športni krožek | Šrimpf Rok | torek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Naravoslovni krožek | Škorjanc Gril Andreja | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Origami | Stilin Uroš | četrtek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Igre z žogo | Voršič Lidija | torek | 14.15 - 15.00 |
3. razred | Lego krožek | Turnšek Simona | sreda | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Angleška bralna značka | Kmecl Maja | torek | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Športni krožek | Kalar Uroš | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Vesela šola | Mesojedec Simona | torek | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Umetniški krožek | Lubej Anita | sreda | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Družabne igre | Flis Marta | sreda | 14.15 - 15.00 |
4. razred | ABC računalništva | Gajšek Ključarič Nataša | četrtek | 14.15 - 15.00 |
4. razred | Lego krožek | Kostanjšek Urška | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Likovne ustvarjalnice | Jelen Lilijana | sreda | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Bibliotekarski krožek | Turk Mateja | torek | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Prva pomoč | Kožel Olga | četrtek | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Računalniški krožek | Novak Marjetka | sreda | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Atletika | Brešan Tanja | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
5. razred | Plesni krožek | Hrastnik Mateja | ponedeljek | 14.15 - 15.00 |
PS | Tehnični krožek | Šteger Milica | ||
PS | Šolska glasbena skupina | Oset Peter | ||
PS | Mladinski pevski zbor | Jakop Patricija | ||
PS | Vesela šola | Zidar Petra | ||
PS | Liga malega nogometa | Šarman Sandi |