Ekskurzije omogočajo, da učenci v času šolanja sistematično in celovito spoznajo značilnosti vseh slovenskih pokrajin. V programih so zajete geografske, zgodovinske, naravoslovne, kulturne in športne vsebine. Udeležba na strokovni ekskurziji je za vse učence obvezna, cena ekskurzije je izračunana na celotno število učencev posameznega razreda. Stroški ekskurzij so odvisni od elementov, ki so vključeni v program (ogledi, prehrana, dodatne posebne storitve, število udeležencev …). Učenci bodo pravočasno prejeli pisna navodila s programom ekskurzije in vsemi ostalimi podatki.

DATUM ZAKLJUČNIH EKSKURZIJ: SREDA, 5. JUNIJ 2019.

RazredVsebinaTrajanjeVodja
1. razredOsrednja Slovenija: Vače pri Litiji – GEOSS (Pastirčkov dan)1 danL. Ulaga
2. razredGorenjska regija: Kranjska Gora – Kekčeva dežela; Bled1 danL. Voršič
3. razredŠtajerska regija:Rogatec – Muzej na prostem; Podčetrtek; Olimje; Rogaška Slatina1 danD. Jeran
4. razredSavinjsko – Šaleška regija: Šempeter; Velenje1 danM. Flis
5. razredPrekmurje in Prlekija:Radenci; Otok ljubezni; Moravci1 danT. Brešan
6. razredNotranjska regija:Tehniški muzej Bistra; Postojnska jama1 danO. Kožel
7. razredLjubljana: ogled mestnega jedra in gradu; Šolski muzej; živalski vrt1 danJ. Čede
8. razredDolenjska regija: Bogenšperk; Muljava; Taborska jama; Otočec1 danB. Štih
9. razredGoriška regija in Italija: Gardaland (obisk zabaviščnega parka)2 dniM. Šteger
Ekskurzija na nemško govorno področje

V okviru nadstandardnega programa bodo imeli učenci 8. in 9. razreda, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina, možnost obiskati Avstrijo in Nemčijo. Ekskurzija je namenjena izpopolnjevanju nemškega jezika, ogledu kulturnih in naravnih znamenitosti ter spoznavanju tujih kultur.