Ekskurzije omogočajo, da učenci v času šolanja sistematično in celovito spoznajo značilnosti vseh slovenskih pokrajin. V programih so zajete geografske, zgodovinske, naravoslovne, kulturne in športne vsebine. Udeležba na strokovni ekskurziji je za vse učence obvezna, cena ekskurzije je izračunana na celotno število učencev posameznega razreda. Stroški ekskurzij so odvisni od elementov, ki so vključeni v program (ogledi, prehrana, dodatne posebne storitve, število udeležencev …). Učenci bodo pravočasno prejeli pisna navodila s programom ekskurzije in vsemi ostalimi podatki.

DATUM ZAKLJUČNIH EKSKURZIJ: SREDA, 3. JUNIJ 2020.

RazredVsebinaTrajanjeVodja
1. razredOsrednja Slovenija: Vače pri Litiji – GEOSS (Pastirčkov dan)1 danTanja Rojc
2. razredGorenjska regija: Kranjska Gora – Kekčeva dežela; Bled1 danSimona Mesojedec
3. razredŠtajerska regija:Rogatec – Muzej na prostem; Podčetrtek; Olimje; Rogaška Slatina1 danMaruša Zorko
4. razredSavinjsko – Šaleška regija: Šempeter; Velenje1 danDarja Heiligstein
5. razredPrekmurje in Prlekija:Radenci; Otok ljubezni; Moravci1 danSanja Podgoršek
6. razredNotranjska regija:Tehniški muzej Bistra; Postojnska jama1 danPetra Galič
7. razredLjubljana: ogled mestnega jedra in gradu; Šolski muzej; živalski vrt1 danTina Škrabe
8. razredDolenjska regija: Bogenšperk; Muljava; Taborska jama; Otočec1 danRomana Podbregar
9. razredGoriška regija in Italija: Gardaland (obisk zabaviščnega parka)2 dniSandi Šarman
Ekskurzija v London

v okviru nadstandardnega programa bodo imeli učenci 8. in 9. razreda možnost obiskati London (Velika Britanija). Ekskurzija je namenjena izpopolnjevanju angleškega jezika, ogledu kulturnih in naravnih znamenitosti ter spoznavanju tujih kultur.